Gry alkoholowe są jedną z możliwości urozmaicenia imprezy oraz rozruszanie towarzystwa, które może zacząć w pewnym momencie przysypiać. Istnieje wiele rodzajów gier, które wymagają zaangażowania umysłowego lub fizycznego. Często nie jest konieczne specjalne kupowanie istniejących już gier, można je również wykonać samemu, a także można ustalać ich własne zasady.
TOP 10 pomysłów na gry z alkoholem w roli głównej
Alkoholowa rosyjska ruletka
Do tej gry często niezbędne jest dodatkowe wyposażenie. Należy zaopatrzyć się w plansze do ruletki, metalową kulkę oraz 16 kieliszków, które są oznaczone czarnymi i czerwonymi kolorami. Grające osoby obstawiają numer kieliszka, a gdy uda się jej strzelić wynik jednej rundy — może wypić zawartość kieliszka. Jeśli traf będzie niecelny, nie ciągnie za sobą dalszych konsekwencji prócz stracenia kolejki. Jest to gra idealna na imprezy w stylu gangstersko-kasynowe, jak i dla tych, co nie lubią pić bez powodu.
Fizz Buzz
Fizz Buzz bazuje na zdolnościach matematycznych wszystkich uczestników, którzy siadają w okręgu i zgodnie ze wskazówkami zegara odliczają na głos do zera. Utrudnieniem jest mówienie słowa “fizz” zamiast cyfry 5 lub jej wielokrotności, a słowo “buzz” pojawia się w miejsce cyfry 7, jej wielokrotności lub wtedy, gdy ta cyfra pojawia się w innych liczbach (np. 17). Jeśli pojawią się obie kombinacje, wtedy dana osoba powinna powiedzieć “fizz buzz”. Osoba, która jako pierwsza się zagapi i nie wypowie słów, musi wypić karnego drinka, a liczenie rozpoczyna się od nowa.
Konsul
Jest to gra pamięciowa, która polega na przeliterowanie kolejnych liczb z rzymskiego systemu liczbowego (od I do XX). Pierwszy gracz literuje pierwszą cyfrę rzymskiego systemu liczbowego (I), kolejny uczestnik następną (II) aż do XX, a następnie zabawa zaczyna się od nowa. Na początku gry są również ustalane cztery liczby, które zastępuje się wybranymi słowami. Gracz, który pierwszy się pomyli i przeliteruje liczbę zastąpioną słowem, pije karnego drinka.
Imprezowa gra w butelkę
Jest to jedna z najpopularniejszych gier alkoholowych, która ma wiele różnych wariantów. Wylosowana osoba może mieć za zadanie wypić cały swój alkohol lub brać jego łyk, może być również połączona ze zdejmowaniem z siebie elementów odzieży lub pocałunkami, jak i również wyzwaniami. Osoba, która rozpoczyna grę, kręci butelką, a osoba wylosowana jej wylotem musi wykonać zadanie lub spełnić wcześniej ustalone zasady. Jest możliwość wprowadzenia zasady, że przy niewykonaniu zadania, osoba pije swój karny drink. Można ją również połączyć z prawdą czy wyzwaniem z shotami, w której osoba wylosowana ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie lub wykonać wyzwanie, a gdy odmówi — musi wypić karnego drinka.
Imprezowe Bingo
Można je wykonać własnoręcznie lub zaopatrzyć się w gotowy zestaw, pasujący idealnie na imprezy. Zabawa polega na tym, że każdy uczestnik wybiera swój kolor, który jest przypisany do kieliszka. Następnie należy zakręcić korbką kołowrotka, w którym umieszczone są kulki. W zależności od tego, jaki kolor zostanie wylosowany, osoba, która wybrała ten kolor, pije kolejkę. Kulkę następnie należy odłożyć na bok. Gra się do wyczerpania kulek albo graczy.
Alkoholowa Jenga
Wymaga posiadania gry Jenga lub jej imprezowego wariantu. Przy wariancie imprezowym, na klockach umieszczone są zadania, które wymagają picia alkoholu przez osobę, która wyciągnęła kafelek lub inne osoby znajdujące się w pobliżu niej. Zasady są identyczne, jak w tradycyjnej grze — ustawiana jest wieża, a każdy uczestnik po kolei wyciąga jeden klocek i kładzie go na szczycie wieży. Gdy wieża się przewróci — osoba przegrywa.
Dwa pokoje
Gra przeznaczona jest dla mniej więcej 5 uczestników. Przed każdym z nich (prócz jednego) stawiany jest kieliszek do wódki. Jeden z kieliszków napełniony jest alkoholem, a inne otrzymują napój wolny od procentów, który jest w tym samym kolorze, co alkohol. Gracz, przed którym nie postawiono kieliszka, opuszcza pokój, a następnie pozostali uczestnicy zamieniają kieliszki miejscami swoje kieliszki, by nie było wiadomo, gdzie znajdują się napoje bezalkoholowe. Po powrocie gracza do pokoju, wszyscy oprócz tej osoby piją a osoba, która wyszła, musi zgadnąć, kto wypił alkohol. Jeśli zgadnie, każdy z uczestników pije kolejkę, a gdy się pomyli — to właśnie ona pije karnego drinka. W kolejnej turze inna osoba opuszcza pokój i zabawa przeprowadzana jest na takich samych zasadach, co wcześniej.
Alkochińczyk
Podczas gry obowiązują podobne zasady, co w popularnej grze w chińczyka – pionki poruszają się po planszy zgodnie z ruchem wskazówek zegara o tyle pól, ile zostało wyrzucone na kostce. Jednak zamiast pionków występują kieliszki wypełnione alkoholem. Gdy jedna osoba stanie na pionku przeciwnika, ten musi wypić jego zawartość, ponownie go napełnić i wrócić do punktu wyjścia. Gdy uda się dotrzeć do końca planszy, pije się zawartość kieliszka, jednak nie napełnia się go ponownie. Wygrywa ta osoba, która opróżni wszystkie swoje kieliszki i pozwoli im na dotarcie do mety lub ta, która najdłużej wytrwa podczas gry, podczas gdy reszta graczy zrezygnuje z picia.
Stupromilowy las jest odmianą gry w alkochińczyka, która jest jej ulepszoną wersją. Do tego rodzaju gry jest przeznaczona oddzielna plansza, którą można kupić w wielu sklepach z grami oraz innymi akcesoriami. Specjalnie stworzona plansza posiada na swoich polach różne zdarzenia, które mogą pogłębiać stan upojenia, a dodatkowo często są stworzone z humorem.
BeerPong
Jest to gra, której korzenie sięgają Stanów Zjednoczonych. Do dziś jest bardzo popularna w Ameryce, jednak powoli zyskuje również popularność na imprezach w Polsce. Konieczna jest do gry płaska powierzchnia, najlepiej, by był to stół, piłeczki do tenisa stołowego, plastikowe kubeczki o tej samej objętości oraz alkohol. Gra polega na wcelowaniu piłeczki do kubka. Gdy się to uda, przeciwna drużyna (którą może być jedna lub dwie osoby) musi wypić jego zawartość. Wygrywa ta drużyna, która trafi we wszystkie kubki przeciwnika.
Flanki
Flanki są grą wymagającą dużo przestrzeni i drużyn złożonych z co najmniej dwóch osób, jednak lepiej jest w nią grać większą grupą. Do gry konieczny jest alkohol, pusta puszka oraz piłka (lub cokolwiek, czym można rzucić). Każdy gracz posiada swój drink lub piwo, każda osoba powinna mieć taką samą objętość alkoholu, najlepiej też, by był on zbliżonej mocy. Obie drużyny muszą stanąć naprzeciwko siebie, a pośrodku przestrzeni między nimi ustawia się pustą puszkę. Każda drużyna również wyznacza osobę, która będzie biegła, by postawić puszkę. Drużyny na przemian rzucają piłką w puszkę, a po jej trafieniu i przewróceniu, osoba wyznaczona do biegania z przeciwnej drużyny ma za zadanie jak najszybciej dobiec do puszki, postawić ją w określonym miejscu i dobiec z powrotem na linię startu. Podczas biegu, drużyna, która trafiła w puszkę, pije jak najwięcej zawartości kubeczka, puszki lub butelki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wypije cały alkohol.
Inne gry alkoholowe dostępne online – zestawy
Podsumowanie
Gry alkoholowe występują w wielu rodzajach, jedne są bardziej angażujące, drugie mniej. Część z nich wymaga zakupu specjalnie tej gry, jednak istnieją również takie, w które można się bawić jedynie przy użyciu dostępnych w mieszkaniu przedmiotów. Jest to dobry sposób na urozmaicenie imprezy i sprawienie, że będzie ona niezapomniana przez uczestników. Szczególnie następnego dnia.